MESAJLARI OKU               MESAJINI YAZ
 » murat BİLGE Tarih : 12.9.2007
   BU AKŞAM İLK SAHURUNA KALKACAĞIMIZ RAMAZAN AYI KARADENİZE.. TÜM TÜRKİYE VE TÜRK CUMHURİYETLERİNE VEDE BÜTÜN İSLAM ALEMİNE HUZUR GETİRSİN.. VE NERDE ZULUM ALTINDA BİR MÜSLÜMAN VARSA ALLAH YARDIM ETSİN.. BU AYDA ALLAH NEFSİMİZLE MÜCADELEMİZDE YARDIMCIMIZ OLSUN.. HERKESİN RAMAZAN-I ŞERİFİ HAYIRLI GEÇER İNŞAALLAH..
  bilge_murat@hotmail.com   NERDEN: istanbul
 » ALİ ŞAHİN Tarih : 11.9.2007
   SEVGİLİ KARDEŞLERİM GELİN ŞUNA SORDUN MU BUNA SORDUN MU MUHABBETLERİNİDE BİRLİKTELİK KARDEŞLİK İÇİNDE BİR AİLE ORTAMINDA BULUŞALIM KAYNAŞALIM DOSTLUKLAR VE ARKADAŞLIKLAR KURALIM BİLİNDİĞİ GİBİ BİR SÜRE ÖNCE ÇANAKCIYA CEPHEDE ŞEHİT DÜŞEN ÇANAKCILI UZMAN ÇAVUŞ KARDEŞİMİZİN CENAZE TÖRENİNDE EN AZ ÇANAKCILI KADAR SİSDAĞLI VE ŞALPAZARLI ABİLERİMİZ VE KARDEŞLERİMİZ VARDI BUDA BİZLERİ FAZLASI İLE ONURE ETTİ DEMEKKİ BİZLERİN ARASIN DA SAĞLAM DOSTLUKLAR VAR GELİN BU DOSTLUKLARI PEKİŞTİRİP KARDEŞCE YAŞAYALIM VE BURDAN BÖYLE BİR GÜNDE BİZLERİ MİLLİ DUYGULARI İLE YALNIZ BIRAKMAYAN DEĞERLİ SİZ SİSDAĞLI KARDEŞLRİMİZE GÖNÜLDEN TEŞEKKÜR EDİYORUM
    NERDEN: İSTANBUL
 » kaya Tarih : 10.9.2007
   sıs dagı hepmızın ...sıte acılırken veya olusturulurken bır ısım altında oldugunda komsularına bır saygınız geegı sormakda var .sordunuzmu komsunuza.
    NERDEN: moskowa
 » ALİ ŞAHİN Tarih : 7.9.2007
   SEVGİLİ ARKADAŞLAR SİSDAĞI SATILIYOR MU PARSELLENİYOR MU? KİMİN MEKANI KİMİN MALI SİZLERİ RAHATSIZ EDEN NE?BİR ULUDAĞI DÜŞÜNÜN BURSA'NIN MI YOKSA TÜM TÜRKİYE'YE Mİ MAL OLMUŞ.AVRUPALI'NIN BİLE GÖZÜ BÖYLE GÜZİDE YERLERİMİZDE İKEN SİSDAĞININ ULUDAĞDAN ALTTA KALIR YANI NERESİ DÜNYAYA TANITIP GURUR DUYACAĞIMIZ SİSDAĞIMIZLA SADECE BİZLERİN YAYLASINDAN VE MESİRE YERİNDEN ÖTEYE GİTMEYEN SİSDAĞININ KİME NE FAYDASI VAR Kİ ŞİMDİ SİZLERE SORUYORUM TOROS DAĞLARI ADANANIN MI MERSİN İN Mİ ANTALYANIN MI HATAYIN MI BU İNSANLARDA BİZİM GİBİ DÜŞÜNSE İÇ SAVAŞ ÇIKAR YAPMAYIN ALLAH AŞKINA SİSDAĞI OLDUĞU YERDE DURUYOR. SAYGILARIMLA HOŞCAKALIN
    NERDEN: İSTANBUL
 » HATİCE YEL Tarih : 6.9.2007
   ŞÜSİYAD BAŞKANI HİKMET OKUYAR TARAFINDAN HAZIRLANAN TÜRKİYE SEVDASI'NIN 331. TANITIMI 05-09.08.2007 TARİHLERİ ARASINDA BİLECİK VE İLÇELERİ'NDE YAPILIYOR.KONU İLE İLGİLENEN AŞIKLAR ŞAİRLER OZANLAR ŞİİR YORUMCULARI BESTEKARLAR RESSAMLAR VE FOTOĞRAF SANATÇILARINA HABERİ DUYURUYORUM. SAYGILAR.
  haticeyel@hotmail.com   NERDEN: BİLECİK
 » murat BİLGE Tarih : 6.9.2007
   BEN ÖYLE LAF EBELİĞİ YAPMAYI SEVMEM. AMA BU YAZDIKLARIMDAN SONRA İNSANLAR HALA KONUŞMAYA VE YAZMAYA DEVAM EDERLERSE KENDİLERİ BİLİRLER.. BU KONUYLA İLGİLİ KAYNAK VERİYORUM ALIP OKUSUNLAR: ''GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE GÖRELE'' YAZARI: ALİ BİLİR.. ''DOĞU KARADENİZ ARAŞTIRMALARI'' ''GİRESUN TARİHİ YAZILARI'' YAZARI: AYHAN YÜKSEL.. ''GİRESUN KIRSALINDA ESKİ YAŞAM'' YAZARI: MEHMET FATSA.. BU KİTAPLARI ALIP OKUYUN DEĞERLİ ARKADAŞLARIM.. SİZİNDE ELİNİZDE BİZİ İKNA EDECEK KAYNAKLAR VARSA BUYRUN GÖSTERİN.. BU KONU DAHA FAZLA UZAMASIN LÜTFEN.. BURDA BİR SAHİPLENME!! BURASI BİZİMDİR KİMSE KARIŞAMAZ DEME!! GİBİ BİR İDDAAMIZ YOK.. OLMAZ DA!! AMA BİZ (ÇANAKCILILAR) YÜZYILLARDIR HERGÜN SİS DAĞININ ÜSTÜNDEN GÜNEŞİN DOĞUŞUYLA UYANIYOR VE KARŞIMDA HERGÜN ONU GÖRÜYORSAM.. VE DEDELERİM, NİNELERİM ONUN ADINA YÜZLERCE TÜRKÜ YAKMIŞSA.. EEH ARTIK BIRAKINDA ONUN ADINA Bİ SİTE AÇMAK HAKKIMIZ OLSUN... AYRICA O ARKADAŞLARI Bİ GÜN ÇANAKCIYA DAVET EDELİMDE BİRDE SİS DAĞINI BİZİM GÖRDÜĞÜMÜZ YERDEN GÖRSÜNLER.. (KUZCAKÖYDEN BİR BAKSINLAR) BUNLARDA SON SÖZLERİM.. ŞİMDİ BİZ GELELİM KENDİ KONUMUZA: TARIK AMCA DAHA SIK GÖRÜŞELİM. BEN KIR EMİNOĞULLARINDAN MURAT.. YANILMIYORSAM KAVACIKTAKİ BİLGE GECESİNDE GÖRÜŞMÜŞTÜK.. BİRDE SİTEDEKİ KONULARI DAHA SIK GÜNCELLEYE BİLİRMİYİZ? HERKESE SELAMLAR..
  bilge_murat@hotmail.com   NERDEN: istanbul
 » TARIK BILGE Tarih : 5.9.2007
   MERHABALAR... "CAHIL " DEMEKLE SIZ NEYI SOYLEMEK ISTIYORSUNUZ TEK AKILLI YORUM SIZIN YAZINIZMI,VEYA TEK AKILLI KISI SIZMISINIZ SIZIN NE HATTINIZEDE CAHIL KELIMESINI KULLANIYORSUNUZ ZIYARETCI DEFTERINE YAZI YAZANLAR SIZIN KAFANIZA GORE CAHIL OLABILIR AMA SIZIN KAFA YAPINIZ BASKA O HALDE.SIZE HATIRLATIM GECMIS YORUMLARI OKUYUN NELER YAZIYOR HERKEZ BU YAYLAR BIZIM DIYOR BUNU NEDEN GORMEMEZLIKTEN GELIYORSUNUZ BU KADARINADA PES DOGRUSU DIYORUM.BU KELIMEYI SADECE SIZE YAKISTIRIYORUM... MURAT BILGE AMCAMIN YAZDIGI YORUMU ISTERSENIZ BIR KEZ DAHA OKUYUN GERCEKLILIGI GORUN. HEPINIZE SAYGI VE SELAMALR SUNUYORUM...
  reisbilge@hotmail.com   NERDEN: BELCIKA
 » Karagöz Tarih : 5.9.2007
    BOŞ İŞLERLE UĞRAŞMAYIN DİYE KAÇ DEFA SÖYLİCEZ KARDEŞİM. BAŞKA İŞİNİZ YOKMU SİZİN YA
  ordek_61_41@hotmail.com   NERDEN: geyikli
 » murat BİLGE Tarih : 5.9.2007
   Çok değerli hemşehrilerim vede çanakcılılar; epey bi zamandır sitede bu yayla muhabbetini okuyorum.. kendi kendime ben bu anlamsız tartışmalara karışmayayım dedim ama olmadı. ÇÜNKÜ: Akıl var nizam var.. bu sis dağı bize yani çanakcıya ait bir dağ değil.. Göreleden başlayıp,Eynesil,Şalpazarı ve doğuya doğru devam eden bir sıra dağlar topluluğudur.. AMAAA yayla kısmına gelince: BÜYÜK ÇOĞUNLUĞU GİRESUN SINIRLARINDA BULUNAN BİR DAĞDIR.. EĞER OKUYAN VE ANLAYAN OLURSA AŞAĞIDA TARİHCİLERDEN SİS DAĞIYLA İLGİLİ BİR YAZI VAR.. SAYGILARIMLA.. Sis Dağı Görele ilçe sınırları içerisinde bulunan Sis Dağı, Doğu Karadeniz sıradağları'nın uzantılarından biridir; yüksekliği 2182 metredir. Sahile 40 km. uzaklıkta olan Sis Dağına 1.5-2 satte ulaşılmaktadır. Sis Dağı üzerinde yirmiyi aşkın oba vardır. Obalar çevrede bulunan köy ve kasabaların adları ile anılır. Obalardan bazıları şunlardır: Eynesil, Şarli, Gülefyurdu, Ağalar Tamı, Ağılık Düzü, Yatak Yeri, Bakır Alanı, Erkek Su, Han Yanı, Ambarlı ve Örümcek Obaları olarak sayabiliriz. Deniz seviyesinden en çabuk ulaşılan ve en yüksek yer olması Sis Dağının önemini artırmaktadır. Sis Dağına ulaşım için daha çok iki güzergah kullanılır. Eynesil Ören Beldesi yolu, Şalpazarı, Geyikli ve Ağasar derelerini takip eden yol. Bunları dışında yakın çevre köylerde kendi belirledikleri patika yollardan ulaşırlar.Her yıl çevre yerleşim yerlerinin katılımı ile Temmuz aylarında Sis Dağı şenlikleri yapılır.Sis Dağı "C statüsünde Milli Park" olarak korunmaya alınmıştır. -------------o------------------ Ve ayrıca osmanlı tapu kayıtlarında GÖRELE'NİN sınırlarını çizerken şu cümle geçiyor: SİS DAĞI ve KIZILALI YAYLALARI Görele sınırları içinde kalan yaylalardır... tekrar saygılar... ayrıca bu siteye emeği geçen herkesin eline, düşüncesine saglık..
  bilge_murat@hotmail.com   NERDEN: istanbul

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28