MESAJLARI OKU               MESAJINI YAZ
 » HATİCE YEL Tarih : 6.9.2007
   ŞÜSİYAD BAŞKANI HİKMET OKUYAR TARAFINDAN HAZIRLANAN TÜRKİYE SEVDASI'NIN 331. TANITIMI 05-09.08.2007 TARİHLERİ ARASINDA BİLECİK VE İLÇELERİ'NDE YAPILIYOR.KONU İLE İLGİLENEN AŞIKLAR ŞAİRLER OZANLAR ŞİİR YORUMCULARI BESTEKARLAR RESSAMLAR VE FOTOĞRAF SANATÇILARINA HABERİ DUYURUYORUM. SAYGILAR.
  haticeyel@hotmail.com   NERDEN: BİLECİK
 » murat BİLGE Tarih : 6.9.2007
   BEN ÖYLE LAF EBELİĞİ YAPMAYI SEVMEM. AMA BU YAZDIKLARIMDAN SONRA İNSANLAR HALA KONUŞMAYA VE YAZMAYA DEVAM EDERLERSE KENDİLERİ BİLİRLER.. BU KONUYLA İLGİLİ KAYNAK VERİYORUM ALIP OKUSUNLAR: ''GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE GÖRELE'' YAZARI: ALİ BİLİR.. ''DOĞU KARADENİZ ARAŞTIRMALARI'' ''GİRESUN TARİHİ YAZILARI'' YAZARI: AYHAN YÜKSEL.. ''GİRESUN KIRSALINDA ESKİ YAŞAM'' YAZARI: MEHMET FATSA.. BU KİTAPLARI ALIP OKUYUN DEĞERLİ ARKADAŞLARIM.. SİZİNDE ELİNİZDE BİZİ İKNA EDECEK KAYNAKLAR VARSA BUYRUN GÖSTERİN.. BU KONU DAHA FAZLA UZAMASIN LÜTFEN.. BURDA BİR SAHİPLENME!! BURASI BİZİMDİR KİMSE KARIŞAMAZ DEME!! GİBİ BİR İDDAAMIZ YOK.. OLMAZ DA!! AMA BİZ (ÇANAKCILILAR) YÜZYILLARDIR HERGÜN SİS DAĞININ ÜSTÜNDEN GÜNEŞİN DOĞUŞUYLA UYANIYOR VE KARŞIMDA HERGÜN ONU GÖRÜYORSAM.. VE DEDELERİM, NİNELERİM ONUN ADINA YÜZLERCE TÜRKÜ YAKMIŞSA.. EEH ARTIK BIRAKINDA ONUN ADINA Bİ SİTE AÇMAK HAKKIMIZ OLSUN... AYRICA O ARKADAŞLARI Bİ GÜN ÇANAKCIYA DAVET EDELİMDE BİRDE SİS DAĞINI BİZİM GÖRDÜĞÜMÜZ YERDEN GÖRSÜNLER.. (KUZCAKÖYDEN BİR BAKSINLAR) BUNLARDA SON SÖZLERİM.. ŞİMDİ BİZ GELELİM KENDİ KONUMUZA: TARIK AMCA DAHA SIK GÖRÜŞELİM. BEN KIR EMİNOĞULLARINDAN MURAT.. YANILMIYORSAM KAVACIKTAKİ BİLGE GECESİNDE GÖRÜŞMÜŞTÜK.. BİRDE SİTEDEKİ KONULARI DAHA SIK GÜNCELLEYE BİLİRMİYİZ? HERKESE SELAMLAR..
  bilge_murat@hotmail.com   NERDEN: istanbul
 » TARIK BILGE Tarih : 5.9.2007
   MERHABALAR... "CAHIL " DEMEKLE SIZ NEYI SOYLEMEK ISTIYORSUNUZ TEK AKILLI YORUM SIZIN YAZINIZMI,VEYA TEK AKILLI KISI SIZMISINIZ SIZIN NE HATTINIZEDE CAHIL KELIMESINI KULLANIYORSUNUZ ZIYARETCI DEFTERINE YAZI YAZANLAR SIZIN KAFANIZA GORE CAHIL OLABILIR AMA SIZIN KAFA YAPINIZ BASKA O HALDE.SIZE HATIRLATIM GECMIS YORUMLARI OKUYUN NELER YAZIYOR HERKEZ BU YAYLAR BIZIM DIYOR BUNU NEDEN GORMEMEZLIKTEN GELIYORSUNUZ BU KADARINADA PES DOGRUSU DIYORUM.BU KELIMEYI SADECE SIZE YAKISTIRIYORUM... MURAT BILGE AMCAMIN YAZDIGI YORUMU ISTERSENIZ BIR KEZ DAHA OKUYUN GERCEKLILIGI GORUN. HEPINIZE SAYGI VE SELAMALR SUNUYORUM...
  reisbilge@hotmail.com   NERDEN: BELCIKA
 » Karagöz Tarih : 5.9.2007
    BOŞ İŞLERLE UĞRAŞMAYIN DİYE KAÇ DEFA SÖYLİCEZ KARDEŞİM. BAŞKA İŞİNİZ YOKMU SİZİN YA
  ordek_61_41@hotmail.com   NERDEN: geyikli
 » murat BİLGE Tarih : 5.9.2007
   Çok değerli hemşehrilerim vede çanakcılılar; epey bi zamandır sitede bu yayla muhabbetini okuyorum.. kendi kendime ben bu anlamsız tartışmalara karışmayayım dedim ama olmadı. ÇÜNKÜ: Akıl var nizam var.. bu sis dağı bize yani çanakcıya ait bir dağ değil.. Göreleden başlayıp,Eynesil,Şalpazarı ve doğuya doğru devam eden bir sıra dağlar topluluğudur.. AMAAA yayla kısmına gelince: BÜYÜK ÇOĞUNLUĞU GİRESUN SINIRLARINDA BULUNAN BİR DAĞDIR.. EĞER OKUYAN VE ANLAYAN OLURSA AŞAĞIDA TARİHCİLERDEN SİS DAĞIYLA İLGİLİ BİR YAZI VAR.. SAYGILARIMLA.. Sis Dağı Görele ilçe sınırları içerisinde bulunan Sis Dağı, Doğu Karadeniz sıradağları'nın uzantılarından biridir; yüksekliği 2182 metredir. Sahile 40 km. uzaklıkta olan Sis Dağına 1.5-2 satte ulaşılmaktadır. Sis Dağı üzerinde yirmiyi aşkın oba vardır. Obalar çevrede bulunan köy ve kasabaların adları ile anılır. Obalardan bazıları şunlardır: Eynesil, Şarli, Gülefyurdu, Ağalar Tamı, Ağılık Düzü, Yatak Yeri, Bakır Alanı, Erkek Su, Han Yanı, Ambarlı ve Örümcek Obaları olarak sayabiliriz. Deniz seviyesinden en çabuk ulaşılan ve en yüksek yer olması Sis Dağının önemini artırmaktadır. Sis Dağına ulaşım için daha çok iki güzergah kullanılır. Eynesil Ören Beldesi yolu, Şalpazarı, Geyikli ve Ağasar derelerini takip eden yol. Bunları dışında yakın çevre köylerde kendi belirledikleri patika yollardan ulaşırlar.Her yıl çevre yerleşim yerlerinin katılımı ile Temmuz aylarında Sis Dağı şenlikleri yapılır.Sis Dağı "C statüsünde Milli Park" olarak korunmaya alınmıştır. -------------o------------------ Ve ayrıca osmanlı tapu kayıtlarında GÖRELE'NİN sınırlarını çizerken şu cümle geçiyor: SİS DAĞI ve KIZILALI YAYLALARI Görele sınırları içinde kalan yaylalardır... tekrar saygılar... ayrıca bu siteye emeği geçen herkesin eline, düşüncesine saglık..
  bilge_murat@hotmail.com   NERDEN: istanbul
 » hacıbey KATIRCI Tarih : 5.9.2007
   s.a dostlar....sayın ABDULLAH GÜL ün cumhurbaşkanı olması dolayısıyla büyük mutluluk duydum rabbim ülkemize hayırlı eylesin hayırlı hizmetler yapmasına vesile olsun insallah....KÜçük meselelr peşinde koşma zamanı değil artık büyük işler yapma zamanıdır diye düşünüyorum ...saygı ve sevgiyle...smmm Haciıbey KATIRCI
  hacibey_28@hotmail.com   NERDEN: istanbul
 » Hasan Gülay Tarih : 3.9.2007
   Sayın site ziyaretçileri Sis Dağı'nın sahiplenilmesi ile alakalı yazılar cahillik ve hazımsızlık boyutunu tamamen aştı. Neden herkes bu yayla hepimizin diyemiyorsunuz?. Ben İmam-ı Şafi'nin bir sözünü hatırlatmak istiyorum. "Cahillerle tartışmayın, görenler aranızdaki farkı anlamayabilirler." Saygılar.
  hasangulay_h@hotmail.com   NERDEN: İstanbul
 » TARIK BILGE Tarih : 2.9.2007
   merhabalar... memleketin napusu birilerin eline verilmis aman ola yanlis isimler kullamayin kullanirken bazi kuruluslara basvuruda bulunun yoksa durum ortada.sekil cok acik ne net. saygi ve selamaler...
  reisbilge@hotmail.com   NERDEN: BELCIKA
 » ihsan Tarih : 1.9.2007
   Asker Ocağında Bayram Sabahı Güneş tepelerden sancıyla doğar Asker ocağında bayram sabahı İçimi bin türlü acıya boğar Asker ocağında bayram sabahı Ne varsa kesilir neşeden hazdan Şeker şerbet geçmez olur boğazdan Dökülür gözümden yaşlar birazdan Asker ocağında bayram sabahı Tanıdık dost sesi kulaklarımda Ayrılık bestesi dudaklarımda Hayalim memleket sokaklarında Asker ocağında bayram sabahı Yavukludan gelen sır selamına Bir kokulu mektup bir selamına Kaç şarjör boşalır yar selamına Asker ocağında bayram sabahı Yanında istersin sırdaşlarını Ananı, babanı gardaşlarını Aşk olsun tutana gözyaşlarını Asker ocağında bayram sabahı Mustafa Dilki bu şarkı sözünü yazan aslen görelenin arduç köyünden olan değerli hemşerimiz bundan sonra tüm şiirleri ve gündeme ilişkin yazılarıyla bu sitede ve dost site www.canakci.gen.tr de siz değerli okuyuclarla buluşacaktır.
  ihsansahin28@hotmail.com   NERDEN: ist

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27